Forumlabizi </>
  • Tarihte Bugün1956 - Pakistan, ilk İslam cumhuriyeti oldu.

{Bilgi} KIM TAEHYUNG(V) KİMDİR?

zella

Yeni Üye
Kayıtlı üye
V.pngBTS üyesi olan Taehyung (V) kimdir?

BTS V (Taehyung) sahne adı, doğum yeri, kaç kardeşi olduğu ve daha bir çok şeye bu yazımızda ulaşabileceksiniz.


Gerçek AdıKım Tae Hyung
Sahne AdıV
Doğum Tarihi30 Aralık 1995
BurcuOğlak
Pozisyonuvokal, dansçı, visual
Çin BurcuDomuz
Boy1.79
Kilo62
Doğum YeriDaegu
Kardeşleri2
Kan GrubuAB

v bebeklik.png

Daegu'da doğan fakat kısa bir süre sonra Geochang'a ailesi ile beraber taşınan teahyung, Seul'e yerleşene kadar tüm hayatını bu şehirde geçirdi.
V ailenin en büyük çocuğu olup kendinden küçük kız ve erkek kardeşleri var fakat kardeşleri ile arasının pekte iyi olmadığı söyleniyor. Ailesi çiftçi olan V çocukluğunda bir çok zorluklar yaşamış. Annesi ezilmesin diye BTS yurduna gönderirken oldukça gösterişli bir ceket giydirmiş. Grubun son üyesi olan V gruba girdiğinde arkadaşları onun zengin bir züppe olduğunu düşünmüşler.

En sevdiği renk gri ve uğurlu sayısı ise 10. At sürme konusunda fazlasıyla başarılı olan V, çok iyi japonca konuşabilir hatta japonca şarkıları daha duygulu söylediğini ifade etmiş.
Müzisyen olmayı ortaokulda düşünen V saksafon eğitimi almaya başlamış. Big Hit Entertainment'in denemesine katılmadan önce daegu'da dans dersleri almaya başlamış, ve seçmelerde de bayağı başarılı olmuş.
V'nin takma isimleri Tae Tae söylenmesi daha kolay olduğundan kullanılıyor birde Blank (boş) Tae kullanılıyor onunda sebebi bakışlarında ki boş ifade :D

v.jpg

Oldukça farklı karaktere sahip olan V'nin birçok garip huyları vardır, topuklu ayakkabı ile çok iyi dans ediyor, uyurken dişlerini gıcırdatıyor, kahveye alerjisi var ve içmeyi de sevmiyormuş. Sıcak çikolataya bayılır. Yemeğe pek düşkün değil ve de çok seçici diğer idollerin aksine. Dertleşmek istediğinde jin ile jimin'e gidiyor ve sinirini de çoğunlukla jimin'den çıkarıyormuş. (Ah jimin üzümlü kekim :D) Jimin ile aynı okula gittiklerinden ötürü onunla farklı bir yakınlığı var. Jimin'in farklı aksanı olduğundan ona kötü davrananlara karşı hep Jimin'e arka çıkmıştır. Oldukça çocuksu bir ruha sahip olan V'nin eğlence parklarını çok sevdiğini de biliyoruz. Bilgisayarı, peluş oyuncakları, giysi ve aksesuarlarını çok sever. Aksesuar demişken V'nin kullandığı aksesuarlara hayran kalmamakta pek mümkün değil kendisi bu konuda oldukça zevkli. RM'den sonra grupta ingilizcesi en iyi olan üye ama kendisi konuşmayı pekte tercih etmez.
Giyim olarak GUCCI markasını tercih eder ve modayla oldukça ilgilidir. Başkalarının düşünceleriyle ilgilenmez dilediği gibi giyinir.

Şarkıcılık dışında oyunculuk kariyeride olan V, Hwarang adlı dizide de yer aldı. Eğer şarkıcılığı bırakmak zorunda kalırsa oyunculuk ile devam etmesi muhtemel. Diğer grup arkadaşlarına göre V kusursuz bir karaktere sahip, benzersiz olan her şeyi seviyor ve sıradan şeylerden hiç haz etmiyor. V ve JHope grubun moralleri düştüğünde moralleri yükselten iki üyesi. Ayrıca V'nin kravat koleksiyonu var ve buna bayılıyor. Son zamanlarda da fotoğraf çekmeye ilgi duymaya başlamıştır.

V “2017’nin En İyi 100 Yüzü” listesinde birinci oldu. Mimikleri ile kendine hayran bıraktığı da bir gerçek.
Eski yurdunda odayı RM ile paylaşıyordu şu an ise kendi odası var.

Şimdi ise arkadaşlarının V için yaptıkları yorumlar var;

V çok enteresan bir insan, gerçekten şaka yapmıyorum… Yurtta sakin sakin otururken bir anda ayağa fırlayıp koşmaya başlar, “Ho ho hooo” diye acayip bir şekilde kahkahalar atar. Kesinlikle bambaşka bir tür olduğunu söyleyebilirim. Yurtta yalnızken ne yapıyor biliyor musunuz? “Jimin seni seviyorum, Jimin seni seviyorum!” diye kendi kendine konuşuyor. Gerçekten!
JİN

V ne kadar garip bir insanmış gibi görünse de onun bir konsepti olduğunu düşünüyorum. Örneğin çok detaycı bir tiptir. Çok ince eleyip sık dokur ve bir icraatta bulunmadan önce mutlaka bize danışır.
JİN

Kendi yaşıtlarına göre çok çocuksu davranışları olduğu için onu pek ciddi göremezsiniz. Başkaları onun hiçbir konuyu önemsemediğini düşünebiliyorlar. Oysa özünde hiç de öyle değildir.
SUGA

Çok neşeli bir kişiliği vardır ve bu yüzden çoğu zaman çevresinde olan olayların farkına varmaz. Etrafındaki insanlarla şakalaşmaya bayılır, kötülük onun semtine uğramaz, çok masum biridir.
JİMİN
 
Üst Alt